piątek, 1 lutego 2013

Hej!!!
Dziś powiemy sobie o "Akita",to pies o puszystych włosach i o słodziutkim pyszczku :)
Akita pochodzi z Japonii,czyli tam narodziła się rasa akita,te psy są nie zbyt łatwe do pielęgnacji,a życie w mieście przeżywają średnio czyli nie czują się tam bezpiecznie i komfortowo >.<
Ich rozmiar jest duży są jak owczarki,a jeśli chodzi o czas spaceru to dajmy na to to będzie gdzieś 10-15 min. :D
Uważam,że rasa akita nada się dla osób o dobrej kondycji oraz osobie która lubi długie spacery. :3
Ja się wami żegnam i widzimy się w następnym wpisie o pieskach.Paaaaa :3


środa, 30 stycznia 2013

Hej!!!!!
Porozmawiamy o "Retriver z nowej szkocji",to piesek stworzony dla rowerzystów,biegaczy i kolaży :P
Jest on dużym pieskiem,by był zdrowy i pełny sił radzę wam wyprowadzać regularnie i długo,Retrivery z nowej szkocji są trudne w pielęgnacji ,nie tak bardzo,ale są :)
Ich rasa narodziła się w Kanadzie,ja to nazywam miasto wędrującej trawy :P
Retriver z nowej szkocji nie za dobrze znosi życie w mieście,znaczy może żyć w mieście,ale nie będzie mu komfortowo,jak na przykład w wiosce czy w wielkim domu z dala od miasta :3
Moim zdaniem Retrivery z nowej szkocji są śliczne,miękkie,przytulne,groźne,szybkie,żywiołowe,zabawowe,a przede wszystkim małe Retrivery z nowej szkocji,one są po prostu tak śliczne i tak słodkie,że można by je schrupać :3
No i to na tyle o Retriverach z nowej szkocji,mam nadzieję,że wam się podobało i czekajcie na więcej,a ja w zamian będę czekać na lajki i komentarze.Paaaaa :D



Hej!!!
Porozmawiamy dziś o "Huskym",to nie mały i nie duży,pies na ogół mieszka na Antarktydzie :3
W naszym kraju husky to mało widziany piesek,z powodu tego,że mało go jest do kupieniai są zazwyczaj bardzo drogie :(
Husky wykorzystuje się najczęściej do zaprzęgów,ale husky nadaje się również do wielorodzinnego domu,ponieważ gdy się je tresuję od małego huskyego to można je wyszkolić na dobrych przyjaciół rodziny :3 Tak już nie na temat husky,jak byście chcieli zadawać mi jakieś pytania to zapraszam na link podany obok
( http://ask.fm/MisiaakPL ).
Ja się z wami,żegnam i widzimy się w następnym wpisie o pieskach.Paaaa :3



wtorek, 29 stycznia 2013

Hej!!!!
Dziś rozmowa na temat "Sussex spanieli",są to pieski o średniej długości masy ciała,świetnie nadają się do domów,bloków i mogą być w domu razem z małymi dziećmi,gdy taki sussex spaniel mieszka w mieście to bardzo dobrze znosi takie otoczenie :)
Sussex spaniele pochodzą z Wielkiej Brytani,czyli w dłuższej wersji ich rasa narodziła się w Wielkiej Brytani :D Jeżeli chodzi o spacery to sussex spaniel niema tak zwanego limitu przebywania lub wychodzenia na spacery,czyli nie trzeba z nim długo,ale ja wam radzę przebywać z nim około 5-10min. ;)
Ja tak ogólnie to miałam sussex spaniela,ale trafił mi się nie grzeczny (egzemplarz),gryz dywan,poraził się prądem gdy wlazł pod biurko,pogryzł kable i ogólnie to był okropnie nie grzeczny więc go oddaliśmy dla cioci.
No i to na tyle sussex spanielach,ja się z wami żegnam i widzimy się w następnym wpisie czyli poście.Paaa :3



Hej!!!!
porozmawiamy sobie o "Owczarku szkockim długowłosym",jest to dużej wielkości pies stróżujący :)
Owczarki szkockie nie nadają się do trzymania w bloku lub ciasnym mieszkaniu,one potrzebują dużo ruchu i ogromnego podwórka,nie są pieskami kanapowymi są stróżami ;)
Dla mnie owczarki szkockie są śliczne ale gdy taki owczarek nie jest twój a na przykład jakiegoś sąsiada to radze wam nie podchodzić,a wiecie czemu?Ponieważ jest on wyszkolony na obronę domu czyli może was ugryźć i to mocno,więc taka rada na przyszłość w formie wiersz:Gdy chcesz se pogłaskać owczarka to miej się na baczności,owczarek nie lalka :)
No więc mam nadzieję,że wierszyk fajny może będzie takich więcej,ja się postaram,a wy lajkujcie.Paaa :3









Hej!!!!
Dziś pomówimy o "pudelkach",s,ą to miniaturowe pieski o puszystych włosach :)
Pudelki w tych czasach są noszone w torbach,mają kokardki,ubranka,butki i inne duperelki lub ozdoby :P
We Francji pudelki są strasznie modne każda kobieta lub dziecko we Francji chciało by mieć takiego pudelka,a w naszym kraju pudelki nie są aż tak modne i lubiane jak we Francji ;)
Francja + pudel = sława i czerwony dywan tak ja to nazywam,w końcu większość gwiazd we Francji ma wypięknionego pudelka :D
Szczerzę mówiąc to ja lubię pudelki,ale nie tak bardzo jak yorki ;D
No i to na tyle o pudelkach,ja się z wami żegnam i do następnego wpisu o pieskach.Ciauuuuu :3



Hej!!!!
Dziś porozmawiamy o "Shih tzu",wierzcie mi lub nie,ale shih tzu (wymawia się:szit su) ;)
Shih tzu jest moją 4 ulubioną rasą pieska,shih tzu jest to małej wysokości i szerokości piesek który nada się prawie dla każdego ;)
Shih tzu jest w tych czasach wykorzystywany do siedzenia w domu,pilnowania i do dotrzymania towarzystwa dla starszych osób lub i dla małego dziecka czy dorosłych :P
Lubię shih tzu jak dla mnie ta rasa nadaje się dla każdego nawet dla rodzin z 3 małych dzieci :P
No i to na tyle to był na serio krótki wpis no,ale cóż tak wyszło ;D
To ja się z wami żegnam.Paaaa :3



Hej!!!!
Porozmawiamy sobie dziś o "Jamniczkach" :D
Jamniczki to krótkowłose,długowłose i szorstkowłose pieski o długiej masie ciała,jamniczki są delikatnymi 
piskami,ponieważ jak już wiecie są one długie i łatwo je skaleczyć na przykład jak się na nie usiądzie (nie chcący) może im się złamać kręgosłup,przez co jamniczek będzie cierpiał i będzie trzeba go uśpić :(
Jamniczki w tych czasach są używane na ogół do fajnej zabawy by zajęły czymś dziecko,ale w dawnych czasach jamniki używano do wchodzenia do ciasnych dziur,podobnie jak yorki ;)
Jamnika trzeba wychowywać od małego,ponieważ gdy weźmiemy już dużego do domu może nam nabroić lub kogoś skrzywdzić :/
Małe i duże jamniczki są radosne i na ogół przyjazne dla małych i dużych dzieci :)
Jamniczki jako szczeniaczki są prześliczne :D 
No i to na tyle o słodkich jamniczkach,ja się z wami żegnam,a to był kolejny wpis dotyczący piesków.Paaa :D



Hej!!!!
Dziś porozmawiamy o "Bernardynach",uważam,że bernardyny są przesłodkie :D
Chciałam bym mieć bernardyna w domu,ale nie mogę mam za mały ogródek i mieszkam w bloku,a bernardyny potrzebują dużo miejsca ;)
No to przejdźmy do rzeczy,to tak bernardyny słyną z różnych kolorów włosów i z tego,że mają przy szyjce zawieszone beczki z gorącym winem czy tam piwem,ta beczka jest potrzebna by ogrzać uratowanego człowieka (oczywiście najpierw ten człowiek był zakopany w śniegu) ;D
Bernardyny są nie tylko ratownikami,ale też są czułe i jak się je będzie tresować od małego szczeniaka to nadadzą się do mieszkania z małym dzieckiem :)
Małe bernardyny są słodziutkie,są tam małe i puszyste,że nie można się oderwać od takiego małego pieska :)
Uwielbiam bernardyny dla mnie są one odważne <3<3<3<3
Mam nadzieję,że będziecie pisać komentarze do każdego wpisu o pieskach ;D
Ja was żegnam.Paaaa <3<3 :)



Hej!!!!
Ponownie tu wasza Dominika :D
Dziś porozmawiamy o "Buldogach",uważam,że buldogi są na swój sposób słodkie :P
To przejdźmy do prezentacji takich buldogów.
Buldogi ze względu na swoją budowę są muskularne,ale i też delikatne,buldogi są wykorzystywane na ogół
jako ochrona lub jako alarm przeciw włamaniowy,tak właśnie wykorzystuję się często buldogi w tych czasach,lecz w dawnych czasach buldogi były wykorzystywane do innych pożyteczniejszych sposobów :)
Dzięki temu,że buldogi miały świetny węch i mocną żuchwę to umożliwiało im lepszy zacisk gdy chciały pokazać właścicielowi co złapały,od tamtej pory buldogi były znane prawie,że na całym świecie :D
Mam nadzieję,że ta notka o buldogach się wam przyda,widzimy się w następnej notce o pieskach.Paaa :D




poniedziałek, 28 stycznia 2013

Hej!!!!
Ponownie się widzimy :D
Dziś tematem będą yorki,czyli małe,słodkie psiaki,nie dość,że są słodkie i małe to nadają się dla każdego,szczególnie gdy w domu są małe dzieci,yorki są w tedy spokojniejsze bo wiedzą,że w domu może być w tedy wielki,wielki krzyk!! :/
Tak ogólnie to ja właśnie mam w domu takiego małego yorka i malutkie dziecko :)
Yorki w dawnych czasach yorki były bardzo pożyteczne,dzięki temu,że były małe mogły się zmieścić do wąskiej ciasnej dziury by pomóc właścicielowi w pozbyciu się wszelkich szkodników.
W tych czasach yorki są noszone w torebkach lub wykorzystywane są do przeróżnych filmów lub seriali tak jak Sharpay Evans w "High School Musical".
Dziś to na tyle widzimy się w następnym wpisie o pieskach.Paaa!!! :D



Hej! :3
Będzie to blog poświęcony pieskom :D Będą tu różne zdjęcia piesków i informacje o nich,ale nie długie :)
Co kilka dni będzie coś nowego i ciekawego :3
Ja sama mam w domu takiego pieska,chyba to normalne pisać takiego bloga skoro kocha się pieski i ma się takiego w domu :)
To teraz mnie trochę poznajcie :D
Nazywam się Dominika,jestem szalona,zabawna i mam poczucie humoru :P Ze zwierząt najbardziej lubię pieski,to chyba jasne :3
Moim ulubionym zajęciem jest rysowanie,pływanie,bieganie i taniec (nowoczesny) :)
W szkole mam 4 ulubione przedmioty 1.j.polski,2.wf,3.technika i 4.plastyka,ale najbardziej lubianym przedmiotem jest plastyka :D
Uwielbiam ludzi z poczuciem humoru,jedną z takich osób jest Kasia moja najlepsza przyjaciółka znamy się od dziecka,ale odkąd się wyprowadziłam z jej miasta spotykamy się coraz mniej :(
No i to na tyle,mam nadzieję,że mnie poznaliście bliżej,czekajcie na informacje,zdjęcia i wpisy na temat piesków.PA LUDZIE I CZEKAJCIE NA WIĘCEJ ;3