Porozmawiamy sobie dziś o "Jamniczkach" :D
Jamniczki to krótkowłose,długowłose i szorstkowłose pieski o długiej masie ciała,jamniczki są delikatnymi
piskami,ponieważ jak już wiecie są one długie i łatwo je skaleczyć na przykład jak się na nie usiądzie (nie chcący) może im się złamać kręgosłup,przez co jamniczek będzie cierpiał i będzie trzeba go uśpić :(
Jamniczki w tych czasach są używane na ogół do fajnej zabawy by zajęły czymś dziecko,ale w dawnych czasach jamniki używano do wchodzenia do ciasnych dziur,podobnie jak yorki ;)
Jamnika trzeba wychowywać od małego,ponieważ gdy weźmiemy już dużego do domu może nam nabroić lub kogoś skrzywdzić :/
Małe i duże jamniczki są radosne i na ogół przyjazne dla małych i dużych dzieci :)
Jamniczki jako szczeniaczki są prześliczne :D
No i to na tyle o słodkich jamniczkach,ja się z wami żegnam,a to był kolejny wpis dotyczący piesków.Paaa :D

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz